Atrakcje / Mazury

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Nad Jeziorem Ruciane-Nida

Bardzo bliska odległość Noclegów & Ekojachtów RELAX od Jeziora w Ruciane Nida (a właściwie 4 jezior bo są nimi Nidzkie, Guzianka Wielka, Guzianka Mała, Bełdany) oraz licznych kompleksów leśnych jak Puszcza Piska zapewnia spokojne wakacje czy weekend, wypoczynek na łonie natury. Pozwala również poznawać przepiękną okolicę wraz z wszystkimi jej atrakcjami, które są w zasięgu ręki. Dodatkowo usytuowanie miejscowości Ruciane Nida sprawia, że może ona być doskonałą bazą wypadową na wycieczki rowerowe, piesze, kajakowe, oraz dłuższe lub krótsze wycieczki samochodowe.

Warte zobaczenia

Oto kilka ciekawych propozycji wartych uwagi:
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Hodowla Konika Polskiego w Popielnie, Stadnina Koni u Ferensteinów w Gałkowie, Muzeum Gałczyńskiego w Praniu, Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie, Rejsy widokowe statkami po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Śluza wodna łącząca jeziora Guzianka i Bełdany, Galindia: obrzędy i rytuały naszych praprzodków, Zwiedzanie Bazyliki w Świętej Lipce, „Wilczego Szańca” w Gierłoży, Zamku w Rynie, Liczne szlaki piesze, rowerowe przez Puszczę Piską, Mazurski Park Krajobrazowy, Spływy kajakowe rzeką Krutynią, jeziorami, Rejsy żaglowe ze sternikiem, wycieczki motorówką.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Gdzie na spacer?

Idąc na spacer można zobaczyć bardzo wiele ciekawych miejsc w okolicy. Należy tu napisać o kilku pomnikach przyrody tj. ok. 460 letnich dębów, które znajdują się przy drodze leśnej do Wygryn nad brzegiem jeziora Bełdany, oraz dębach, które są w Rucianem Nida na wyjeździe w stronę Pisza. W tym miejscu jest także zabytkowa wyłuszczarnia nasion z niewielkim muzeum. Na drodze między Rucianem i Nidą rośnie piękna sosna w kształcie liry.  Niedaleko znajduje się również śluza Guzianka łącząca jeziora Bełdany i Guzianka nazywana wąskim gardłem szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W pobliskich lasach można zwiedzać pozostałości po bunkrach poniemieckich, zbierać grzyby, jagody oraz podziwiać dzikie zwierzęta.

Można rowerem

Tym środkiem lokomocji można się zapuścić już dużo dalej. Warto wybrać się do Muzeum Gałczyńskiego w leśniczówce Pranie. Od ośrodka do leśniczówki jest około 8 km. Kolejną dobrą propozycją jest wycieczka przez Rezerwat Konika Polskiego do Wierzby nad jeziorem Bełdany, jak również do pobliskiego Popielna, gdzie można zobaczyć jezioro Śniardwy. Dodatkowo w Wierzbie można skorzystać z sezonowego promu przez jezioro Bełdany i udać się do Mikołajek. Rowerem warto udać się także do Iznoty nad jezioro Bełdany, aby zobaczyć ujście rzeki Krutyń jak również nietypowy hotel Galindów zwany także Mazurskim Edenem – około 10 km.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Kajak również nieoceniony

Warto popłynąć rzeką Krutyń, która dostarcza wiele pięknych widoków. Wystarczy pojechać do wsi Ukta lub Krutyń. W trakcie spływu mija się wiele uroczych polanek nad brzegiem rzeki stosowanych do piknikowania i kąpieli. Równie pięknych widoków można zaznać zwiedzając jezioro Nidzkie, z jego licznymi zatoczkami, półwyspami, cyplami i wyspami usytuowanymi na środku jeziora oraz portami jachtowymi. Od naszego obiektu można sobie urządzić wycieczkę kajakami w stronę Karwicy, przepływając przez “strefę ciszy” z możliwością cumowania przy leśniczówce Pranie, jak również popłynąć do jeziora Śniardwy pokonując śluzę Guzianka i jezioro Bełdany.

A może statkiem / Mikołajki

Na wycieczkę statkiem można się wybrać z Ruciane Nida o godzinie 10:20 do Mikołajek, rejs trwa około 5 godzin , po dotarciu do Mikołajek przez półtorej godziny można zwiedzić miasto, wioskę żeglarską i o 15:30 jest się z powrotem do Ruciane Nida. Oprócz tego z portu w Rucianem Nida są co godzinę rejsy wycieczkowe na wybrane jezioro.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Samochodem

Auto daje nam już pełną dowolność w wyborze trasy zwiedzania, tutaj polecamy:
– Mrągowo z Wieżą widokową Bismarcka czy zespoły kamieniczek,
– Święta Lipka  z Klasztorem Jezuitów,
– Reszel z Gotyckim Zamkiem Biskupów Warmińskich,
– Kętrzyn i Gierłoż dawna kwatera Hitlera ( Wilczy Szaniec),
– Wojnowo – Klasztor Starowierców, cerkiew,
– Pisz i Muzeum Ziemi Piskiej,
– Mosty w Stańczykach z elementami nieczynnej infrastruktury linii kolejowej.

Święta, Andrzejki, Boże Narodzenie, Wigilia i Sylwester, Karnawał

W naszej ofercie mamy duże domy do wynajęcia dla grupy nawet 20 osobowej. Do dyspozycji jest w nim 5 komfortowych pokoi wieloosobowych z czego każdy wyposażony jest w łazienkę, TV, WIFI, lodówkę, taras. Obok pokoi znajduje się w pełni wyposażona kuchnia ze stołem jadalnym, sala bilardowa, gry takie jak piłkarzyki, ping pong, dart. Natomiast na dole domu jest salka z przeznaczeniem na urządzenie zabawy sylwestrowej, noworocznej, andrzejkowej, świątecznej, karnawałowej, czy intergracyjnej.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Weekend dla dwojga z sauna i jacuzzi, walentynki

Organizujemy pobyty dla ZAKOCHANYCH z SZAMPANEM, SAUNĄ, JACUZZI (weekendowe i nie tylko).

Zapraszamy Panów chcących zorganizować wypoczynek dla swoich Dam. Zapewniamy dodatkowe atrakcje. Jesteśmy elastyczni, dopasowujemy się do potrzeb klienta.

Wieczór kawalerski i wieczór panieński

Zapraszamy wszystkich Panów i Panie do spędzenia miłego, komfortowego wypoczynku połączonego z celebrowaniem Waszego świeta w Noclegach RELAX.

Pełną ofertę i wszystkie szczegóły prezentujemy telefonicznie. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Spotkania integracyjne dla grup i firm

Obiekt może być wynajęty dla grupy 10-20 osób. Dokładny termin pobytu do ustalenia. Jesteśmy w stanie zapewnić organizacje imprez towarzyszących jak ognisko z biesiadą, kulig, rejs statkiem, rejs jachtem, motorówką, przejazd bryczkami, paintball oraz inne na życzenie klienta.

Okolica

Nad Jeziorem / Mazury

Mazury wyróżniają się dużą wartością krajobrazową, posiadają olbrzymie tereny leśne z przepięknymi punktami widokowymi, ukazującymi jedne z najpiękniejszych i najczystszych Jezior Mazurskich takich jak Śniardwy, Bełdany, Guzianka, Nidzkie czy Mokre. Kontakt z wodą ułatwiają nam liczne, piękne plaże, pomosty oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Szybkiemu rozwojowi ruchu turystycznego sprzyja, oprócz atrakcyjnego poleżenia Mazur, nieźle rozwinięta sieć dróg lądowych i wodnych. Przede wszystkim trzeba podkreślić istniejące tu liczne przystanie statków Żeglugi Mazurskiej i przystanie żeglarskie oraz mnóstwo portów dla jachtów.

Nad Jeziorem / Mazury

Mazury na szeroką skalę przyciągają zarówno turystów krajowych jak i zagranicznych. Niezależnie czy są maniakami żeglarstwa, wędkarstwa, sportów motorowodnych, czy po prostu podziwiają piękno krajobrazu, wegetują oni i wypoczywają wśród flory i fauny jaka ich tu otacza. A więc relaks i odpoczynek a przy tym łyk świeżego powietrza jest zapewniony. Wszystkich zapaleńców sportów zimowych, wędkarstwa na lodzie, czy po prostu dla tych, którzy chcą nacieszyć oko zimową mazurska szatą oraz zaczerpnąć mroźnego powietrza w czasie srogiej zimy również zapraszamy do odwiedzenia Mazur.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Nad Jeziorem / Mazury

Mazury to idealne miejsce aby zorganizować swoje wakacje, to gwarancja udanego urlopu. Nasz ośrodek wczasowy daje wiele możliwości na wypoczynek, urlop czy wyjazd integracyjny. Mnogość jezior, lasów czy naturalnych pomników przyrody gwarantuje, że Twój pobyt na Mazurach będzie prawdziwym odpoczynkiem od codziennych stresów i szybkiego tempa życia. Przyjeżdżając na Mazury masz gwarancję udanego urlopu. Na stronie ruciane.net znajdziesz zarówno ofertę noclegów w miejscowości Ruciane Nida, z wypoczynkiem nad jeziorem Ruciane Nida jak i czarter ekologicznych jachtów i łodzi motorowych w jedynym, dzięki czemu Twój pobyt na Mazurach będzie przyjemny i niezapomniany.

Ruciane-Nida

Teren gminy Ruciane Nida ze względu na swoje położenie należy do najatrakcyjniejszych obszarów turystycznych na Warmii i Mazurach. Walory naturalne, jak duże kompleksy leśne Puszczy Piskiej oraz liczne jeziora, stworzyły doskonale warunki dla rozwoju turystyki i sportów wodnych. Środowisko przyrodnicze urozmaicają występujące tu parki krajobrazowe, rezerwaty oraz pomniki przyrody. Szczególnym miejscem jest Mazurski Park Krajobrazowy, którego walory można podziwiać uczestnicząc w spływach kajakowych po rzece Krutnia. W rejonie Ruciane Nida istnieją także ciekawe zabytki architektury sakralnej.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Ruciane-Nida

Centrum tutejszego ruchu turystycznego skupia miasteczko Ruciane Nida – malowniczo położone styku 3 wielkich jezior: Nidzkiego, Guzianka, Bełdany. Miejscowość jest ośrodkiem sportów wodnych, turystyki i wczasów, zapewnia doskonałe zaplecze gastronomiczne oraz rozrywkowo-kulturalne. Stanowi ono zatem doskonałą bazę wypadową w bliższe i dalsze okolice. Tutejszy specyficzny mikroklimat charakteryzuje się małą ilością opadów w sezonie letnim oraz srogimi opadami śniegu jak i niskimi temperaturami w sezonie zimowym, co również ściąga rzesze turystów.

Nad Jeziorem Ruciane-Nida

Jezioro Ruciane Nica – legenda, natchnienie pisarzy i poetów, okolone ze wszystkich stron borami Puszczy Piskiej, jest jednym z najpiękniejszych na Mazurach i w kraju. Kształt na bardzo wydłużony o powierzchni około 1818ha, długości 23km, szerokości do 3,8km i maksymalnej głębokości 23,7m. Brzegi jeziora są najczęściej wysokie, choć bywają tez łagodne bądź całkiem płaskiej jak obok ośrodka Noclegi & Ekojachty RELAX.

noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem
noclegi na mazurach, pokoje nad jeziorem

Nad Jeziorem Ruciane-Nida

Wokół jeziora biegną drogi łączące miejscowości leżące nad jego brzegami poprzez co tworzą pętlę jeziora Ruciane Nida bardzo atrakcyjny szlak rowerowy. Na jeziorze znajduje się 13 wysp. Większość powierzchni jeziora zajmuje rezerwat krajobrazowy „Jezioro Nidzkie”. Północno-zachodnia cześć Jeziora Nidzkiego kończy się kanałem, łączącym je z jeziorem Guzianka Wielka i dalej śluzą Guzianka do Bełdan i Śniardw. W południowo-wschodniej części Jeziora Nidzkiego znajduje się struga Wiartelnica łącząca je z jeziorem Wiartel.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty i nawiązania wzajemnej współpracy niezależnie od pory roku.