Hybrydowe Jachty bez patentu serii – My boat 23 Solar – Dave & Poul

Ekologiczny Jacht Motorowy

To nowoczesny Eco jacht typu Houseboat, idealny na wszelakie czartery, wyprodukowany w 2021r., zasilany energią słoneczną oraz silnikiem spalinowym i elektrycznym, będący tym samym pływającą Ekologiczną Hybrydą, dzięki czemu jacht:
– sprzyja ochronie środowiska,
– ogranicza do minimum konieczność jego zawijania do portów w celu ładowania zasilania,
– może zgodnie z prawem wpływać na piękne i nieodkryte obszary objęte “strefą ciszy”, które to do tej pory były dostępne tylko dla jednostek żaglowych lub napędzanych siłą mięśni.
Nasz jacht wyposażony jest w wysokiej klasy moduły fotowoltaiczne, charakteryzujące się dużą wydajnością w produkcji odnawialnej energii elektrycznej.

Hybrydowy Jacht Motorowy

Gabaryty jachtu zapewniają dzienną żeglugę dla nawet 6 osobowej załogi, natomiast oferują nocleg na jachcie dla maksymalnie 4 osób: trzyosobowa koja dziobowa, jednoosobowa koja w sterówce ( jest możliwość noclegu dla 1 osoby w cześci rufowej osłoniętej sztywnym dachem i cabrio). Prawdziwym hitem są duże panoramiczne przeszklenia całej kabiny oferujące doskonałą widoczność. Natomiast kształt kadłuba w formie trimaranu zapewnia bardzo wysoką stateczność jednostki, podnosząc tym samym poziom bezpieczeństwa żeglugi. Wysokość jachtu w części rufowej i na śródokręciu wynosi około 185cm, co pozwala na swobodne poruszanie się osób o wysokim wzroście.

Solarny Jacht Motorowy

Cała część rufowa jest osłonięta dachem i rolowanym cabrio w celu zapewnienia ochrony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, przy czym wyposażona ona jest w pomost kąpielowy, prysznic rufowy, ławki, stół, bakisty. Część rufową od części kabinowej oddzielają przesuwane drzwi. We wnętrzu kabiny centralnej znajdziemy obszerną, zamykaną kabinę sanitarną, kambuz, rozkładany stolik, bakisty, kanapę umożliwiającą na niej nocleg, siedzenie pasażera oraz bogato wyposażoną sterówkę z wygodnym fotelem sternika. Do obszernej koi dziobowej, zapewniającej nocleg dla maksymalnie 3 osób, dostaniemy się z kabiny centralnej.

Wyposażenie Łodzi

 

 • kluczowe: ogrzewanie (webasto), ster strumieniowy, echosonada, kompas, pompa zęzowa, akumulatory 4x230Ah, moduły fotowoltaiczne, ładowarka solarna wraz z systemem monitorowania baterii, napęd hybrydowy: silnik spalinowy i elektryczny, gniazdo 12V, przyłącze portowe 230V ( dostępne tylko w przypadku zasilania portowego 230V), audio z głośnikami, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz nawigacyjne, instalacja sanitarna ze zbiornikiem wody pitnej 93l; 

 • wnętrze jachtu (kabina centralna i dziobowa): zamykana kabina sanitarna wyposażona w zlew, półeczki i toaletę chemiczną, kambuz ze zlewem, kuchenką gazową, lodówką i rozkładanym stolikiem, bakisty, kanapa umożliwiająca na niej nocleg, siedzenie pasażera, bogato wyposażona sterówka z wygodnym fotelem sternika oraz kierownicą ultraflex, koja dziobowa 3 osobowa z półeczkami; 

 • na pokładzie: rolowane cabrio, pomosty kąpielowe wyłożone deska kompozytową, prysznic rufowy, stół, ławki, bakisty, kosz dziobowy typu „kaczy dziób” z drabinką, luk kotwiczny, luki wentylacyjne w kabinie centralnej i dziobowej, komplet koszy i relingów, drzwi przesuwne do kabiny centralnej, powierzchnie przeciwślizgowe;

 • bezpieczeństwo: koło ratunkowe, kamizelki, gaśnica, apteczka, odbijacze, bosak, pagaj.

Dane techniczne

 

 • długość całkowita 7,86m;

 • szerokość całkowita 2,60m;

 • wysokość całkowita 2,64m;

 • waga łodzi zaokrętowanej około 1600kg;

 • zanurzenie około 0,35m;

 • wysokość stania w części rufowej i na śródokręciu około 1,85m;

 • ilość wszystkich miejsc w czasie żeglugi dziennej dla 6 osób, miejsca do spania dla    maksymalnie 4-5 osób;

 • silnik zaburtowy spalinowy Mercury 20KM / Yamaha 20KM, zbiornika paliwa 12l;

 • silnik zaburtowy elektryczny Haswing Protuar 4.0 130 lbs 24V bezszczotkowy; 

 • zbiornik  webasto 12l ( ON – Diesiel ).

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty i nawiązania wzajemnej współpracy niezależnie od pory roku.